Galmet

Marka Galmet

Galmet to 36 lat doświadczenia w produkcji najwyższej jakości urządzeń grzewczych i zapewniających ciepłą wodę użytkową. W trosce o wygodę użytkowania firma wprowadza najwyższej jakości, intuicyjne rozwiązania. Tworząc kompletne systemy grzewcze oferuje produkty gwarantujące wysoką wydajność i trwałość w oparciu o innowacyjne i ekologiczne rozwiązania. Najwyższa jakość oferowanych produktów przełożyła się na zaufanie klientów, dzięki, którym Galmet jest liderem w produkcji i sprzedaży ogrzewaczy wody i czołowym producentem kotłów c.o. oraz pomp ciepła, w kraju.

Najnowsze rozwiązania Galmet bazują na połączeniu najwyższej funkcjonalności i najlepszego designu. Od początku istnienia Galmet kładzie ogromny nacisk na tworzenie wyjątkowych produktów. Jako lider branży nie tylko produkuje nowoczesne, ekologiczne urządzenia grzewcze ale przede wszystkim wyznacza trendy rynku. Nieustannie starając  się przewidywać potrzeby klientów w przyszłości.

Tworząc systemy grzewcze,  w firmie Galmet, pracuje dziś dla Państwa ponad 700 specjalistów, na prawie 40 000 m2. Do dyspozycji klientów pozostaje sieć certyfikowanych, mobilnych instalatorów i serwisantów, którzy docierają do każdej gminy w kraju.

Profesjonalni doradcy pomagają wybrać produkty najlepiej spełniające oczekiwania użytkowników i doradzają w pozyskaniu dotacji na ich zakup.

Priorytet to stałe podnoszenie komfortu użytkowania urządzeń. Doskonałość to jednak nie tylko  parametry urządzeń. To również jego wartości – obietnica tego, że nigdy nie zawiedziemy naszych klientów, zawsze będziemy pomocni i dostępni, a nasze produkty w standardzie będą miały najlepszą jakość. Wszystko to znajduje odzwierciedlenie w nowym haśle marki Galmet: TWORZYMY RZECZY MĄDRE.

Historia

1982r – Rozpoczyna się historia marki Galmet. Stanisław Galara zakłada jednoosobowy zakład rzemieślniczy w swoim garażu, w którym produkuje wodne grzejniki centralnego ogrzewania, bojlery i ogrzewacze wody.

1990r – Firma przybrała formę rodzinnej spółki Galmet z siedzibą przy ulicy Raciborskiej. W firmie uruchomiono nowoczesne linie produkcyjne, wzrasta produkcja i sprzedaż.

1999r – Stały rozwój firmy spowodował uruchomienie jednej z najnowocześniejszych w kraju emalierni.

2001r –  Firma otworzyła zautomatyzowaną linie do lakierowania proszkowego płaszczy zewnętrznych ogrzewaczy.

2007r – Poszerza się portfolio produktów, rusza produkcja pierwszych kotłów

Galmet wprowadza do oferty kotły c.o., z czasem stając się ekspertem w ich produkcji. Wzrasta eksport.

2008r – Rusza produkcja pierwszych pomp ciepła, powstaje laboratorium i centrum badawczo – rozwojowe. Firmę zasila kolejna grupa specjalistów pracujących dla jej rozwoju.

2012r – 30 lat firmy. Nowy wizerunek marki.

Dynamiczny rozwój, poszerzenie oferty i rynków sprzedaży, to główny element nowego wizerunku. Rysunek graficzny, który jest symbolem naszej firmy to postać, która wskazuje na doskonałość ludzkiego systemu w połączeniu z urządzeniami techniki grzewczej GT. Zamiana wizerunku prezentowana jest na materiałach wizerunkowo – sprzedażowych, taborze samochodowym, czy reklamach prasowych. Oferta produktów zostaje uzupełniona o       pompę ciepła w systemie powietrze – woda – Basic.

2013r – Otwarcie nowoczesnej hali (2200m2) do produkcji kolektorów słonecznych wyposażonej w nowoczesny park maszynowy.

W ramach Projektu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Galmet realizuje inwestycję wartą blisko 10 mln złotych i uruchamia jedną z najnowocześniejszych w Europie linii do produkcji kolektorów słonecznych.

Pierwsze wydanie biuletynu Ekspert Ogrzewnictwa.

2014r – Sklep internetowy z częściami zamiennymi.

W trosce o wygodę klientów uruchomiony zostaje sklep internetowy sklep.galmet.com.pl, w którym nasi klienci znajdą wszystkie części zamienne do produktów firmy Galmet. Linia produkcyjna kolektorów słonecznych osiągnęła pełną wydajność.

Rok 2014 okazał się rokiem wielu nagród dla Zarządu, produktów i firmy Galmet.

2015r – Otwarcie „Salonu Ekspozycyjnego Producenta” najmądrzejszy w Polsce salon urządzeń grzewczych. Jako jedyny w branży w tak nowoczesny sposób prezentuje produkty i   kompletne zintegrowane hybrydowe systemy grzewcze.

To miejsce, które przedstawia naszym klientom najlepsze rozwiązanie : „ jeden producent – jeden serwis – jedna gwarancja – jedno Krajowe Centrum doradztwa Techniki Grzewczej”.   Powstaje zakład produkcyjny nr 2. Oferta produktów zostaje uzupełniona o kolejną innowacyjną pompę ciepła Spectra. Zmodernizowany zostaje flagowy kocioł c.o. – EKO – GT KWP. Wciąż wzrasta zatrudnienie, produkcja i sprzedaż.

2016r – Ciągły rozwój, firma mieści się na 30 000m2 hal i zatrudnia ponad 700 osób. Około 20%   produkcji to eksport.

Dotacje

Galmet Sp.z o.o.” Sp. K. obecnie uczestniczy w projekcie realizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe pn.:

SHOW YOURSELF- polskie produkty budowlane na arenie międzynarodowej
nr POIR.02.03.03-20-0001/16

w ramach

Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój
oś priorytetowa II: Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I

Działanie 2.3: Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw

Poddziałanie 2.3.3 Umiędzynarodowienie Krajowych Klastrów Kluczowych

 

Celem głównym projektu jest wzrost internacjonalizacji 45 przedsiębiorstw (w tym 40 MŚP) działających w ramach Krajowego Klastra Kluczowego do 31.07.2018r.,  który zostanie osiągnięty poprzez  realizację zintegrowanego dostosowanego do potrzeb firm kompleksowego programu internacjonalizacji realizowanego przez Koordynatora na rzecz członków KKK.

Cele szczegółowe:

 • Wzmocnienie wiedzy i potencjału firm należących do KKK
 • Wzmocnienie konkurencyjności oferty KKK na rynkach międzynarodowych
 • Wzmocnienie współpracy pomiędzy firmami z KKK poprzez animowanie nowych wspólnych projektów
 • Rozwój KKK poprzez pozyskanie nowych firm

W ramach projektu koordynator na rzecz członków klastra zorganizuje:

 • 6 misji gospodarczych, w tym do Singapuru, Kazachstanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, USA, Rosji oraz Norwegii
 • 3 konferencje poświęcone nowym rynkom zbytu zgodnie z destynacjami misji gospodarczych WKB
 • 3 seminaria/szkolenia poświęcone przygotowaniu podmiotów uczestniczących w misjach gospodarczych do zagranicznej ekspansji
 • 20 międzynarodowych wydarzeń targowych

 

Destynacje ekspansji podmiotów klastra podczas udziału w imprezach targowych:

 1. Europa: Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Ukraina, Szwajcaria
 2. Azja: Rosja, Kazachstan
 3. Skandynawia: Norwegia, Szwecja
 4. Arabia: Zjednoczone Emiraty Arabskie
 5. Australia i Ocenia: Australia

 

Uzupełnieniem działań związanych z umiędzynarodowieniem będą intensywne działania marketingowe polegające między innymi na wydaniu wspólnego katalogu promocyjnego KKK zawierającego pełną ofertę klastra z materiałem w kilku różnych językach, kampanię www oraz spotkania biznesowe.

Członkowie Klastra otrzymają przewodniki po rynkach zbytu wydawane sukcesywnie przed każdym z wyjazdów misyjnych określające warunki społeczno- gospodarcze danego rynku, przepisy prawne, przepisy podatkowe, zwyczaje nawiązywania relacji biznesowych, uwarunkowania polityczne

Wartość projektu: 6 105 966,00 zł

Wartość dofinansowania: 4 225 460,00 zł

Osoba do kontaktu dla członków Stowarzyszenia OSFiS

firma Galmet Mirosław Lewicki +48 664 94 78 46 Kliknij tutaj