Hydraulik – zawodowiec, czyli co robiliśmy podczas Nocy Zawodowców

Z myślą o uczniach stojących przed niełatwym wyborem dalszej ścieżki kształcenia przygotowano niecodzienną imprezę.  4 października 2019 roku już po raz drugi młodzież ucząca się w klasach VII-VIII mogła uczestniczyć w Nocy Zawodowców. Jej pomysłodawcą i inicjatorem jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile. Do partnerów wydarzenia dołączyło także Ogólnopolskie Stowarzyszenie Firm Instalacyjnych i Serwisowych.

Na zwiedzających czekały konkursy, warsztaty, strefa doradztwa zawodowego, stoiska praktycznej nauki zawodu, prezentacje szkół branżowych oraz stoiska pracodawców. Najważniejsza jednak była możliwość porozmawiania z nauczycielami, mistrzami zawodu czy po prostu z koleżankami i kolegami uczącymi się już w szkołach branżowych.

Wszędzie tam, gdzie pojawia się okazja, aby zachęcić młodzież do wyboru zawodu instalatora, śpieszymy z działaniem! Tym razem przygotowaliśmy warsztaty, podczas których przybliżyliśmy branżę instalacyjno – serwisową, ukazując ciekawe możliwości rozwoju zawodowego w ramach projektu „Hydraulik – zawód wielu możliwości”. Trzeba przyznać, że uczniowie z dużym zaciekawieniem słuchali prowadzącego spotkanie Pawła Kaczmarka – prezesa OSFIS. Dla wszystkich, którzy rozpoczną naukę w zawodzie instalatora, projekt oferuje szereg profitów oraz całą gamę wsparcia merytorycznego i materialnego. Na uczących się naszego zawodu czeka nie lada okazja wstąpienia w specjalnie utworzone ugrupowanie młodzieżowe Stowarzyszenia OSFIS. To kolejne nowe perspektywy i możliwości stawania się coraz lepszym fachowcem i budowania kariery.

Uczestnicy warsztatów mogli również sprawdzić swoją wiedzę w mini konkursach. Przygotowane nagrody stanowiły dodatkową motywację do wzięcia udziału w rywalizacji. Bardzo nas cieszy, że uczniowie chętnie podzielili się swoją opinią na temat zawodu hydraulika i wypełnili ankiety, których wyniki mogą ukierunkować nasze dalsze działania.

Pozytywna interakcja między prowadzącym a uczniami była najlepszym podsumowaniem pełnego wrażeń wieczoru.