Milwaukee

O Firmie

Korporacja Milwaukee Electric Tool jest przodującym producentem i sprzedawcą elektronarzędzi heavy-duty, przenośnych elektronarzędzi i akcesoriów dla profesjonalnych użytkowników na całym świecie.

Od założenia firmy w roku 1924, Milwaukee koncentruje się na jednym celu: produkcji najlepszych profesjonalnych elektronarzędzi heavy-duty i akcesoriów dla nich. Dzisiaj, marka Milwaukee jest identyfikowana z profesjonalnymi narzędziami o najwyższej jakości, trwałości i niezawodności jaką tylko można kupić.

Obecnie Milwaukee zatrudnia ok1000 pracowników na całym świecieFirma nieodmiennie ustanawia standardy w branży kierując swoją ofertę do wszystkich użytkowników profesjonalnych narzędzi, których asortyment obejmuje ponad 500 elektronarzędzi i przeszło 3.500 akcesoriów. Przez cały okres swojej działalności Milwaukee Electric Tool zawsze stawia na jakość, chociaż sposób zapewnienia jakości bardzo się zmienił. Jakość wbudowuje się z użyciem najnowocześniejszych technologii i zaawansowanych technik produkcyjnych.

Do sukcesu Milwaukee Electric Tool w niemniejszym stopniu niż oferowane narzędzia przyczyniają się ludzie. Wszystkie operacje związane z produkcją elektronarzędzi i akcesoriów zostały zorganizowane w gniazdach produkcyjnych skupiających zespoły zmotywowanych pracowników dysponujących zwiększonymi uprawnieniami. Metody produkcji w oparciu o gniazda produkcyjne umożliwiają pracownikom firmy koncentrowanie się na potrzebach klienta, pozwalają szybko reagować na potrzeby rynku oraz wpływają na wzrost produktywności pracowników i jakości produktów.

Historia

Firma została założona w roku 1924 w Milwaukee, Wisconsin przez A.F. Sieberta, a swoją produkcję rozpoczęła pierwszą na świecie lekką, przenośną 1/4″ wiertarką “Hole-Shooter”. Unikatowa prawostronna wiertarka kątowa, wyprodukowana w 1949 roku przez Milwaukee, wzmacnia reputację firmy jako innowatora, w 1951 r., pierwsza niezależna przenośna piłka do metalu Sawzall® z posuwisto zwrotnym ruchem brzeszczota, a w 1970 r., wiertarka o dużym momencie obrotowym Hole-Hawg® – wytyczyły standardy przemysłowe. Po półtorarocznych rygorystycznych testach, pilarka szablasta Super Sawzall® została wprowadzona do oferty w 1991, o najwyższej w segmencie przemysłowym mocy 1000 W i zakresie prędkości 0 – 2800 suw/min.

 

Zakłady na całym świecie stwarzają lepsze możliwości dostawy, co pozwala na produkcję wysokosprawnych elektronarzędzi z bardzo dużą wydajnością i w pryzstępnej cenie. Nasze Ośrodki Konstrukcyjne na trzech kontynenetach umożliwiają ciągły rozwój, jak również przekazywanie wiedzy w różnych przedsiębiorstw i obszarów stosowania.
Przez ponad 80 lat Milwaukee budowało tradycję produkcji i dostarczania wysokosprawnych elektronarzędzi dla profesjonalnych użytkownikó końcowych. Długie dziedzictwo Milwaukee, korzyści płynące ze światowej sieci firmy oraz doskonały zespół i dialog z profesjonalistami i użytkownikamina całym świecie poprawia zdolności firmy Milwaukee do produkcji coraz lepszych elektronarzędzi dla wymaganych zastosowań.
Osoba do kontaktu dla członków Stowarzyszenia OSFiS

korporacja Milwaukee Electric Tool