Projekt BCU otrzymuje nagrodę Lider Instalacji

Udostępnij w swoich social mediach

Facebook
LinkedIn

Z wielką dumą informujemy, że OSFIS wraz z całym konsorcjum odpowiedzialnym za projekt Branżowego Centrum Umiejętności (BCU) zostali uhonorowani prestiżową nagrodą Lider Instalacji przyznawaną przez redakcję Rynku Instalacyjnego. W imieniu grupy partnerskiej nagrodę odebrała Paulina Jurgowiak – Dyrektor BCU.

Wyjątkowe wyróżnienie

Nagroda Lider Instalacji jest jednym z najważniejszych wyróżnień w branży instalacyjnej, przyznawanym za wybitne osiągnięcia i innowacje. W tym roku kapituła konkursu postanowiła nagrodzić konsorcjum z OSFIS na czele za realizację projektu Branżowego Centrum Umiejętności – nowoczesnego ośrodka szkoleniowego, który rewolucjonizuje podejście do kształcenia i doskonalenia zawodowego w sektorze instalacyjnym.

Czym jest Branżowe Centrum Umiejętności?

Branżowe Centrum Umiejętności (BCU) to nowatorski projekt, który integruje zaawansowane technologie edukacyjne i praktyczne podejście do nauki. Celem BCU jest podnoszenie kompetencji zawodowych specjalistów z branży instalacyjnej poprzez dostęp do najnowszych narzędzi i systemów oraz realizację programów szkoleniowych na najwyższym poziomie.

BCU to nowoczesny budynek szkoleniowy, zaprojektowany z myślą o różnorodnych rodzajach warsztatów praktycznej nauki oraz salach szkoleniowych. Miejsce, które wspierać będzie proces uczenia się na wielu poziomach.

  1. Zróżnicowane przestrzenie warsztatowe: budynek posiada różnorodne przestrzenie warsztatowe, od obszernych sal wyposażonych w zaawansowane stanowiska szkoleniowe, po mniejsze pracownie, gdzie można by prowadzić praktyczne zajęcia z różnych zakresów tematycznych. Ważną częścią zaplecza dydaktycznego będzie piaskownica służąca do prac ziemnych.

2. Zaawansowane zaplecze techniczne: budynek wyposażony w najnowsze technologie wspierające procesy szkoleniowe, takie jak interaktywne tablice, systemy wideo, czy symulatory. Dzięki temu uczestnicy skorzystają z najnowocześniejszych narzędzi i metod nauki.

3. Przestrzenie relaksu i spotkań: oprócz sal szkoleniowych i warsztatowych, zadbaliśmy również o przyjazne przestrzenie relaksu i spotkań, gdzie uczestnicy odpoczną, wymienią się doświadczeniami i nawiążą kontakty.

4. Dostępność dla osób niepełnosprawnych: budynek w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zapewniający łatwy dostęp do wszystkich pomieszczeń, windy, udogodnienia w łazienkach oraz odpowiednie oznaczenia dla osób niewidomych.

5. Zrównoważony design: współczesne budynki szkoleniowe coraz częściej kładą nacisk na zrównoważone projektowanie, uwzględniając aspekty ekologiczne i efektywność energetyczną. Odpowiednie izolacje, systemy odzysku energii czy wykorzystanie energii odnawialnej to elementy, które znajdą się w naszym budynku.

Projekt finansowany jest ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności

Partnerzy Projektu:

Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy,

Politechnika Bydgoska, SPIUG, Tadmar Centrum Instalacji, Hap.pl – nowoczesna hurtownia instalacyjna, Instal-Konsorcjum

Partnerzy OSFIS:

Aalberts hydronic flow control – Polska, AFRISO pl, Valvulas ARCO Polska, @ARKA – Instalacje : Hydraulika : Armatura, Armacell Poland, BISAN, DEFRO, Odlewnia Zawiercie S.A., @Elterm – Grzejemy jak Kawaleria, Engo Controls Polska, Fernox Polska, Galmet. Lubimy rzeczy mądre, GEBO Poland, LOCTITE, IBO Pompy, Immergas Polska, SYSTEM KAN-therm, Kospel, LFP, Purmo Polska, @Kotły Rakoczy – ogrzej swój dom czysto i oszczędnie, Omnigena Pompy ,Reflex, SAS, @SCCOT – Ofertowanie, Zarządzanie, Schlosser Heiztechnik Gruppe Polska, TECH Sterowniki – ciepło w Twoim domu, V-TAC Poland – Meaningful Innovation, @Wolf – dom z dobrą energią

Podziękowania

Otrzymanie nagrody Lider Instalacji jest zasługą całego zespołu OSFIS oraz wszystkich partnerów konsorcjum Branżowego Centrum Umiejętności. Dziękujemy za nieustanne zaangażowanie, ciężką pracę i pasję. Wyrażamy wdzięczność redakcji Rynku Instalacyjnego za docenienie naszych starań i wyróżnienie nas tym prestiżowym tytułem.

Zapraszamy do Współpracy

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z działalnością Branżowego Centrum Umiejętności. Wspólnie możemy przyczynić się do dalszego rozwoju i podnoszenia standardów w branży instalacyjnej.