Targi ENEX – co zobaczyliśmy?

Udostępnij w swoich social mediach

Facebook
LinkedIn

Innowacje w branży OZE. Poznawaliśmy, doświadczaliśmy podczas Targi ENEX w Kielcach, a tu dzielimy się małą relacją.

Tradycją Enexu jest ogólnopolskie wydarzenie – Forum Pomp Ciepła – okazja do poznania nowości technicznych i produktowych z branży pomp ciepła oraz techniki grzewczej, możliwości dofinansowań na ten rodzaj technologii, a także wymiany doświadczeń branży instalacyjnej. Przysłuchiwaliśmy się wystąpieniom naszych Partnerów. Maciej Rafalski z Galmet. Lubimy rzeczy mądre przeniósł słuchaczy w świat nowych standardów w ogrzewaniu, jaki zapewnić ma pompa ciepła w wersji Smart Home Center. Z kolei Kamil Rosa z Immergas Polska poszukiwał antidotum na rosnące koszty ogrzewania, prezentując hybrydowe instalacje grzewcze.

Po raz pierwszy, w trakcie targów zorganizowane zostało forum Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii – Pesa Smart Energy Forum, czyli spotkanie dla wszystkich szukających rzetelnej wiedzy na temat rynku i technologii magazynowania energii.

✴️Jakie czynniki napędzają rozwój tego segmentu rynku?

✴️Czym kierować się przy doborze magazynu energii?

✴️Jakie są główne funkcjonalności domowych magazynów energii?

✴️Jak optymalizować koszty energii w firmach dzięki magazynom energii?

To tylko niektóre zagadnienia szeroko omawiane podczas forum.

A co pokazali wystawcy?

W pierwszej kolejności odwiedziliśmy ekspozycje naszych Partnerów.

Skorzystaliśmy z zaproszenia AFRISO pl na nietypowy seans filmowy i obejrzeliśmy największe hity z portfolio marki – rozwiązania do wydajnych i oszczędnych instalacji grzewczych wspierających pracę pomp ciepła, instalacji fotowoltaicznych i geotermii.

Zwiedzający tłumnie przybywali na stoisko firmy Galmet, gdzie premierę miał zestaw z pompą ciepła Airmax³ w wersji Smart Home Center, a także na stoisko Immergas Polska, by bliżej poznać pompę ciepła all in one z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. i buforem c.o.

Innowacyjne rozwiązania spotkaliśmy także w DEFRO , V-TAC Poland – Meaningful Innovation , TECH Sterowniki – ciepło w Twoim domu i SAS.

Wisienką na nomen omen torcie była obecność Fernox Polska. Obchodzący jubileusz 60-lecia działalności w branży producent prezentował nie tylko swoje top produkty – filtry magnetyczno – cyklonowe i środki do czyszczenia i ochrony c.o., ale także wspólnie ze swoimi klientami uczcił tę wyjątkową okazję.

Ale co cieszy nas najbardziej, to możliwość rozmów z instalatorami. Okazało się, że na ENEX przyjechało sporo naszych Kolegów z #OSFISteam