GREENPOWER ogarnęła INSTALMANIA.

Udostępnij w swoich social mediach

Facebook
LinkedIn

INSTALMANIA po raz pierwszy na Targach GREENPOWER

Obecność #OSFISteam – reprezentacji polskich firm instalacyjnych na wydarzeniach targowych to od jakiegoś czasu konsekwentnie realizowana przez nas strategia pozostawania blisko branży.

Na jednych targach bowiem, środowisko firm instalacyjnych obok dystrybucji i producentów to znakomita okazja do prawdziwego świętowania, edukowania i wzajemnego inspirowania. Dlatego w dniach 16 – 18 maja br. podczas Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GREENPOWER Stowarzyszenie OSFIS wraz z partnerami urządziło event branżowy, jakiego jeszcze nie było.

Jak zawsze, chcieliśmy aby było to coś nowego i zarazem najciekawiej ukazującego pracę instalatora oraz jego znaczenie dla branży. Dużą wartość dla nas, jako profesjonalistów, mają umiejętności praktyczne, które instalatorzy zrzeszeni w OSFIS mogą podnosić m.in. dzięki branżowym szkoleniom regionalnym. A jeśli dodać do tego rosnący popyt na ekologiczne i nowoczesne urządzenia grzewcze, takie jak pompy ciepła czy fotowoltaika, wybór mógł być tylko jeden – INSTALMANIA.

Pod tą łatwo wpadającą w ucho nazwą kryje się nietuzinkowe wydarzenie, które planujemy na stałe wprowadzić do programu merytorycznego prezentowanego w kolejnych, czekających nas eventach targowych.

Najprościej rzecz ujmując, INSTALMANIA to odbywający się na żywo pokaz montażu urządzeń i elementów składających się na ekologiczną i nowoczesną instalację grzewczą. Montaż wykonywany jest przez profesjonalne firmy instalacyjne będące członkami OSFIS. W Poznaniu z zadaniem świetnie poradziły sobie ekipy Macieja Trzmielewskiego prowadzącego firmę BEEHEAT w Rumii i Damiana Bila – właściciela firmy ENERB z Lublina.

Dwie dwuosobowe drużyny pod okiem swoich szefów w ciągu trzech dni zamontowały najnowszej generacji powietrzne pompy ciepła przeznaczone do nowych oraz modernizowanych budynków wraz z całą maszynownią, na którą składały się grupy pompowe, rozdzielacze, automatyka. Całości dopełniało ogrzewanie płaszczyznowe podłogowe. Wszystko odbyło się w duchu SMART, czyli z nieodzownym wsparciem sterowania automatycznego.

Odwiedzający strefę OSFIS goście mogli podziwiać kunszt I pracowitość instalatorów. Fachowa wiedza w połączeniu z doświadczeniem praktycznym dała świetne rezultaty.

Całe wydarzenie miało ogromną wartość edukacyjną zarówno dla obecnych na targach inwestorów, uczniów, jak i samych instalatorów, gdyż producenci montowanych urządzeń na bieżąco podczas prac instalacyjnych przedstawiali produkty i rozwiązania, dzieląc się najistotniejszymi informacjami.

Był również czas na zadawanie pytań, a zainteresowani konkretnymi wiadomościami goście mogli porozmawiać z ekspertami INSTALMANII i bezpośrednio od fachowców rozwiać swoje wątpliwości czy zaspokoić ciekawość.

Tegoroczną edycję INSTALMANII współtworzyło grono partnerów:

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w wydarzeniu.

Do zobaczenia za rok! 😊