OSFIS na spotkaniu GCP Europe w Brukseli

Udostępnij w swoich social mediach

Facebook
LinkedIn

W dniach 08-10.11 nasi przedstawiciele, Beata Korduszewska i Damian Bil mieli przyjemność uczestniczyć w Installer Summit https://www.installerssummit.eu/ w Brukseli. OSFIS pojawił się na tym wydarzeniu po raz pierwszy, na zaproszenie GCP Europe.

Tematami głównej konferencji, która odbyła się w Parlamencie Europejskim, były podsumowanie 2023-Year of Skills oraz AI jako narzędzie dla każdego. Mieliśmy przyjemność wysłuchać parlamentarzystów europejskich, autorów książek, przedstawicieli Stowarzyszeń, różnych organizacji i firm. Było to niezwykłe wydarzenie, w niezwykłym miejscu. 9-ty Listopada ogłoszono European Installers’ Day (Europejski Dzień Wykonawcy) 🥳

Poza główną konferencją zostaliśmy również zaproszeni na Walne Zgromadzenie GCP Europe oraz na spotkania tematyczne, na których poruszane były ważne tematy, takie jak jakość powietrza w pomieszczeniach, nowe regulacje europejskie dotyczące upłynnienia płatności dla Wykonawców, jak również problemy i wyzwania dla nowoczesnego Instlatora. Tą ostatnią sesję miała przyjemność współprowadzić Beata Korduszewska, przedstawiając polski punkt widzenia na kwestie związane z odczarowaniem zawodu hydraulika i działaniami OSFIS w tym zakresie, a w szczególności z kampanią Instalatorsi.

Poza oficjalnymi punktami agendy nie zabrakło miejsca na wymianę doświadczeń, poglądów i opinii. Networking wydawał się być najczęściej wymienianym słowem, bo to na rozmowy, dyskusje i kontakty stawiają organizatorzy wydarzenia GCP Europe i Europe-On. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za zaproszenie na Wydarzenie, za otwartość, za ciepłe przyjęcie, za godziny rozmów, za opiekę. Pomimo, że OSFIS nie jest jeszcze członkiem GCP Europe, to Damian i Beata zgodnie potwierdzają, że czuli się jak w rodzinie. Dostaliśmy również niejeden i bardzo wyraźny sygnał, jak ważnym Stowarzyszeniem jest OSFIS i jak ważnym krajem jest Polska. W najbliższych tygodniach Zarząd OSFIS podejmie decyzję o przystąpieniu na zasadach członkostwa do GCP Europe. Wierzymy, że z tej współpracy może płynąć ogromna wartość dodana dla naszych członków i partnerów.